22 Kasım 2017
 
- Neler Yapıyoruz?
    .Kişiye Özel Harikalar
    .Bireysel Hizmetler
    .Kurumsal Hizmetler
    .İş Ortaklığı
  - Nasıl Başladı?
  - İş Ortaklarımız
  - İletişim
Herkesin bir hikâyesi vardır...
 

Bölüm I

Sıradan bir iş günü... Koşuşturmalar, kovalamalar, yetişmesi gereken işler ve toplantılar! Dijiyama projeleri noktalıyor, yeni projelere başlıyor. Durak yok, soluk yok!

Tüm bu stres, karmaşa arasından çıkıp; dışarıdaki trafiğe, gürültüye, kalabalığa karışıp, “özel” bir şeyler satın almak için ne kadar zamanım var? Saatler ayarlansa, ne kadar sürede geri dönebilirim?

Önce, “özel” bir şeyler satan bir yer bulmalıyım. Sonra reyonları dolaşıp, raftakileri aheste aheste, keyifle, evire çevire incelemek lazım. Olmadı, uymadı; bir başka mağazaya girerim. Orada “özel” bir şeyler bulursam, bu sefer de kasa kuyruğu! Peki ya zaman!

Biz, internetten alışveriş yapmaya başladığımızdan beri, bu tür kâbuslar görmüyoruz.

Bölüm II

İnternetten alışverişin rahatlığına alıştık. Biz alışırken, e-ticaret siteleri de hızla çoğaldı. Herhangi bir semt pazarından ya da dev bir alışveriş merkezinden çok daha fazlasını bulabileceğimiz sınırsız bir Pazar ağının içindeyiz artık. Gelişimin ve değişimin hızı, bizi de peşine taktı.

Birden, kontrolsüz büyüyen bu sınırsız pazar içinde dört dönerken bulduk kendimizi.

Alışveriş esnasında, ekranın neresinden açıldığını bilmediğimiz promosyon pencereleri, semt pazarlarında yakamıza yapışan “bir alana, bir bedava”cılardan farksızdı. Çiçek ararken, listede beliren bilgisayar donanım parçaları ne alakaydı? Sitelerin tasarım karmaşası, semt pazarlarının tezgâh lâbirentlerini andırıyordu. Ürün detayları, yazım yanlışlarıyla dolu baştan savma cümlelerle anlatılırken, bir anda anasayfa butonunun yerini bulamıyorsunuz. Bu panayır yeri içinde, kaybolmamak elde değil!

Kabus geri dönmüştü!

Yetmez gibi, sıkıntılar alışveriş sonrasında da devam etmekteydi. Satın aldığımız ürün ve servis birleşimi karşılığında sunulan garanti ve kalite, birbirine tam oturmuyordu. Oysa biz, rahatlığın yanında, garanti ve kalite de istiyoruz!

Bölüm III

E-ticaret sitelerinin arsızlığına ve yersizliğine isyan ettiğimiz bir gün, Dijiyama Stüdyoları'nın pencerelerinden İstanbul sokaklarına taşan çığlıklar eşliğinde internet bağlantılarımızı koparıp, ekranlarımızı kapattık! Şehr-i İstanbul’un tarihi sokaklarına diktik gözlerimizi:

O, 1800’lerin İstanbul’undaki, zarif Hanımefendilerin ve nazik Beylerin kibarca içeri davet edildiği mağazaları hayal ettik. Nerede O sade, şık tasarımlarıyla müşterisini selamlayarak buyur eden tarihi pasajlar! Mağaza sahibi ve müşterisi arasında saygılı ve içten hitaplar, güvene dayalı ilişkiler, bağlılıklar. Bugün çağın giderek artan curcunası içinde, bunlar yaşatılabilir miydi?

Birileri silinmeye yüz tutmuş değerleri, çağın karmaşası içinden çekip çıkarmalıydı. 1800’lerin zarafetini, 2000’lerin teknolojisinde görmek istiyorduk. İncelikli, detaycı, özellikli ürünler ve hizmet istiyorduk.

Biz “özel” bir e-ticaret sitesinden, “özel” ürünler satın almayı tercih ediyorduk.

Bölüm IV

Bütün bu eksiklikleri biz doldurabilirmiyiz diye düşündük ve kolları sıvadık.

Dijiyama içinde bir anda parlayan fikir; bilinçli araştırmalar, detaylı incelemeler ve planlı çalışmalar sonucunda ÇiçekPasajı.com olarak hayat buldu.

Bizim aradığımızı arayan, bizim gibi düşünen bireysel ve kurumsal üyelerimize, profesyonel ve eğlenceli bir şekilde ulaşmayı amaçladık. Hedefimiz, yaptığımız işte kusursuz olmak. Bize güç veren kilit sözcüklerimiz ise yüksek kalite, kişiye özel hizmet ve “değer vermek”...

 

 

 
Piart İletişim Hizmetleri